Registrace 2023/2024

Co je registrace?

Každý rok sčítá celý Junák – český skaut, tedy i naše středisko, všechny skauty a skautky, kteří chtějí být členy a členkami skautské organizace. Tomuhle procesu říkáme registrace, protože při ní dochází k zápisu do zabezpečeného interního evidenčního systému (skautIS). Kdo se nezaregistruje, na další rok není členem organizace. Společně se sčítáním probíhá platba členských příspěvků.

Členský příspěvek pro skautský rok 2023/2024 je:
(„zaplacení registrace“)

• 500 Kč – za dospělé členy a činovníky
  • 850 Kč – základní, za všechny mladší členy
  • 1000 Kč – vyšší, pro podporou činnosti, za všechny mladší členy (dobrovolný)
  • 1500 Kč – nejvyšší, pro podporou činnosti, za všechny mladší členy (dobrovolný)

Členský příspěvek je třeba uhradit co nejdříve, nejpozději však do 15.12.2023

Neplatí pro ty, kteří poplatek už zaplatili, např. s přihláškou na začátku školního roku, ten je platný pro celý následující školní rok.

Co je dobrovolný vyšší příspěvek?

Pokud naši činnost chcete podpořit finančně, můžete využít vyšší částky členského příspěvku, které nám pomůžou tvořit rezervu pro nečekané výdaje nebo nákup nového vybavení. Posilujeme tak naše základní finanční zázemí, které nebude vázané dotací a dovolí nám se pustit v budoucnu do větších projektů. V QR kódu stačí upravit částku jinak se nic nemění. Děkujeme 🙂

Částku, prosíme, uhraďte na bankovní účet střediska 2301223370/2010. Jako zprávu pro příjemce uveďte pouze “Jméno Příjmení dítěte”.
Pro platbu mobilem můžete využít QR kód.

Slevy pro sourozence a brigádníky

• Sleva 100 Kč pro každého sourozence (první dítě platí 750 Kč, druhé 750 Kč, třetí 750 Kč)
  • Sleva 50 Kč z členského příspěvku za každou účast rodičů na brigádě (2x za rok, nejvýše tedy sleva 100 Kč za dítě/děti)

Pololetní členský poplatek: ve výši poloviny řádného členského poplatku, tj. 425 Kč pro mladší členy, kteří se zaregistrují od 1. 2. 2024

Registrační poplatek se dále dělí – částí se platí příspěvky vyšším organizačním jednotkám (skautský okres, kraj a ústředí), ze kterých je hrazeno mj. pojištění každého člena na jakékoli skautské akci, skautský časopis či chod celé organizace (mzdy placených pracovníků, produkce časopisů, dotace na nemovitosti a vybavení a další). Zbytek poplatku slouží k financování chodu střediska/oddílu, např. údržbě a opravám klubovny či materiálu. Z nevyužitých prostředků je tvořena rezerva pro nenadálé výdaje či nákup nového vybavení.

Co všechno se platí z členského příspěvku?

• skautský časopis své výchovné kategorie doma ve schránce 5x ročně
  • pracovní sešit – stezku/cestičku/cestu pro vlastní potřebu a práci na schůzkách
  • zvýhodněná cena skautského kroje a ostatní krojové součásti
  • pojištění na všech skautských akcích