skautIS    Rádcovský rozcestník    Rovernet    Křižovatka    Skaut.cz    www.SkautOtrokovice.org    skautský Blog    Facebook   


»akce«

| co bylo


2017

Ivančena 2017
 Tradiční výprava k mohyle na Ivančeně bude letos v pátek a sobotu 21.-22. dubna Na úpatí Lysé hory se potkáme se stovkami skautů z celé ČR i ze zahraničí. Vyrážíme v pátek v 16:30. Další informace v pozvánce


2016

Zahajovací táborák
Ve čtvrtek 1. září od 17 hodin se bude u klubovny konat Zahajovací táborák. Skauti, skautky, rodiče a vůbec všichni budou mít možnost nejen opéct si špekáček, ale i prohlédnout klubovnu a popovídat si s vedoucími, dovědět se kdy budou bývat schůzky a jaké plánujeme akce. Budeme promítat fotky z letošního tábora a připravíme lanové překážky a další zábavné aktivity. S sebou si přineste špekáček, nebo něco na opékání. Vemte s sebou děti, partnery nebo kámoše, bude to fajn odpoledne. Tak přijďte, rádi vás uvudíme ;)

Babí léto
 Akce s názvem Babí léto začne v neděli 14.8. v 17:00 v klubovně pouze pro světlušky a skautky. Přespíme buďto tam, za hezkého počasí někde v okolí. V pondělí 15.8. od 16:00 bude pak připravený program pro rodiče.

Tábor Huzová 2016 Divoký západ
 Na začatku srpna, přesněji v ternímu 30.7.-.7.8. nás čeká týden plný dobrodružství - letní tábor tentokrát na tábořišti u obce Huzová. Dohromady bude 32 kluků a holek, dva skvělí kuchaři a asi deste vedoucích. Už se těšíme :)

Prázdniny v klubovně
Na konec pololetí chystáme pro holky a kluky prázdniny v klubovně. Program bude v pátek 29.1. nabitý od rána až do večera. Podrobnosti upřesníme.

Game Party
GameParty aneb Večer deskových her je naplánován na úterý 12 .1. 2015 od 17 hodin. K dispozici bude několik deskový, karetních, stolních a společenschých her. Záleží, kolik přijde nadšených hráču. Věk ani členství ve skautu není podmínkou.

Novoroční středisková rada
První středisková rada v novém roce proběhne již v úterý 5. ledna.  Na programu bude fungovaní oddílů a další důkežitá témata pro nový rok.


2015

Betlémské světlo
budeme v Otrokovicích rozdávát všem lidem v úterý 22. prosince od 16:30 do 18:30 na náměstí a v parku před Spolákem. 
Tak přijďte, budou i perníčky

Vánoční dílny
 V sobotu 12. prosince si holky a kluci užívali Skautské Vánoce v klubovně. Vyráběli vánoční dekorace a přáníčka, zdobili perníčky (vyrobené holkama), přichystali jedlou ozdobu na strom pro zvířátka, udělali si bramborový salát, který pak snědli, potom dostali malé dárečky a nakonec si večer odpočinuli u filmu.

Přespávačka lentilek
Klubovna bude otevřená v pátek od 16:00 s nabídkou několika zábavných aktivit. Oficiální začátek kolem 18:00 po příchodu zpívajících od stromečku.Těšit se můžete na tradiční výrobu perníčků, odhalení záhady letošních Vánoc, čtení listopadového příběhu, spoustu her a další zábavy.

Podzimní brigáda
 Na státní svátek 28.10. jsme naplanovali podzimní brigádu v klubovně. Počasí přálo a tak jsme pořazali všechno dřevo.

Celostředisková výprava
Výprava na zikmundov se bude konat 16.-18.10.2015

Tábor Vřesovice
Letní tábor se bude  konat 3.-.12. července na skautském tábořišti u Vřesovic. Tématem tábora bude Pevnost BOYARD.
-přihláška-
-inforamce-


2014

80 let skautingu v Otrokovicích
Zveme všechny bývalé členy a širokou veřejnost na vystavu, která mapuje osmdesáti letou historii otrokovického skautingu od roku 1934 a po současnost.
Výstava se kona celý prosinec ve foyer Otrokovické Besedy.
Vernisáž výstavy, která bude zároveň jakýmsi setkání bývalých členů se uskuteční
4.12. od 17 hodin.

Vánoční strom pro zvířátka Letošní poslední akcí bude zdobení vánočního stromu v lese za Moravou. V sobotu 20. 12. se v 13:30 potkáme u klubovny, s sebou nějaké pochutiny pro lestní zvěř (zelenina, ovoce, ptačí zob, lůj, sůl, křížaly atd.). Na akci zváni také všichni rodiče.

Celostředisková výprava(CSV)
Všichni se splečně vypravíme strávit víkend plný dobrodružství a zábavy. V listopadu 21.-23.11. vyrazíme do chaty nedaleko Vizovic. Bližší info již brzy!

PŘESPÁVAČKA LENTILEK
Lentilky, tedy dívčí oddíl bude mít akcičku v klubovně
od pátku 31.10. 18:00 do soboty 1.11. 15:00
S sebou: spacák, karimatku, čelovku, plyšáka
50,-Kč a teplé oblečení
-pozvánka-

Helouwínská noc
Zveme všechny skauty a skautky a jejich rodiče na Helouwínskou noc! Čeká vás třeba vyřevzávání dýně nebo strašidelná vycházka. Těšíme se na Vás ve čtvrtek 30. října od 17:00
-pozvánka-

Skautské odpoledneSkautské
 odpoledne, které se koná v úterý 9. září od 15:30 u skautské klubovny, to jsou  hry a zábava a dobrodružství  pro děti i jejich rodiče, můžete si prohlídnout klubovnu
 a dovědět se i něco o vedoucích.

Brigáda na dřevo se bude konat v sobotu 6.9. od 13:30 ečer za odměnu opékání a(nebo) kino v klubovně. Dojděte pomoct;)

Skautský letní tábor 2014
Letní tábor s názvem Ztracené království se bude konat v termínu 28.června - 6.července 2014 na Držkové. Bližší informace o táboře jsou v přhlášce

Výprava pod stany
Celostředisková výprava pod stan bude 6.-8.6.2014. Místo a další informace budou včas upřesněny.

Pálení čarodějnic
V předvečer prvního máje, 30.dubna se koná u klubovny tzv. Pálení čarodejnic. Hlavní smyslem akce je potkat se, opéct si špeka na ohni a třeba si společne zazpívat. Bude i krátký doprovodný program. Akce začíná v 17:00 a pozvání platí pro všechny kteří mají k otrokovickému skautingu nějak blízko, taže všichgni členové současní i bývalí, děti i s rodičema , kamarádi ,známí . Prostě kdo chce.

Ivančena
Tradiční výprava k mohyla na Ivančeně bude letos v sobotu 26.4.2014  Sraz je v 6:30 na vlakovém nádraží  na navrat v 19:38 tamtéž další info v pozvánce- -pozvanka-

Den Země
Akce na Dne Země, které se zúčastníme 22.4.2014 proběhne v parku před poliklinikou. Začátek je v 15:00. Další info na pozvánce. -pozvanka-

Čištění Dřevnice
začne v neděli 6.4. 9:30 na náměstí  před BESEDOU
Po přivítání u kašny si podle počtu účastníků rozdělíme rajóny a vydáme se k břehům Dřevnice s jasným úkolem: vyčistit je od odpadků.
Akce se za deště nekoná a její konec je odhadován na 12:30. Záleží na hladkosti průběhu a množství odpadků podél vody. Pracovní rukavice, odpadkové pytle a jejich odvoz budou zajištěny. -pozvánka-

Jarní úklid
startuje v sobotu 5.4. v 9:00 v klubovně
- Ráno si rozdělíme úkoly, kterých není málo a budeme intenzivně zvelebovat naši klubovnu.
- S přestávkami na jídlo pracujeme až do večera, kdy si v případě pěkného počasí opečeme něco na ohni. V případě nepěkného počasí si v klubovně můžeme podle libosti pustit film či zahrát hry.
- Připojit se k nám můžete kdykoliv během dne.
- Jídlo: Oběd si prosím přineste vlastní (mikrovlnka, vařič, varná konvice k dispozici). Občerstvení během dne, pití a večeře bude k dispozici.
- V klubovně pak přespíme do neděle, takže spacáky s sebou, karimatky máme.

Valný sněm Junáka
Méďa 28.-30.3.2014 reprezentoval naše středisko a zároveň i okres Zlín na Valném sněmu Junáka v Litomyšli. Kromě jiného se schválila změna názuvu nebo stanov.

Indiánské zimní táboření
Stavění a spaní v tee-pee, rukodělky a další indiánksá tématika proběhne 7.-9.2.2014 ve skautské klubovně. Spolu s indiány z Oyate Woape. Začátek v  pátek v 18:00 -pozvánka-

Středisková rada
Bude 6.2.2014, první čtvrtek v měsíci únoru od 18:00 ve skautské klubovně.


2013

Sedmý ročník noční městské hry Zlaté oči se konal v sobotu 9. listopadu v Otrokovicích. Hra dopadla na výbornou a spokojenost byla jak na straně hráču tak na straně organizátorů.

Puťák neboli skautský putovní tábor se koná v termínu 7.-14.července. Naším cílem bude broumovský výběžek a okolí Náchoda.

Letní tábor dívčího oddílu se koná na začátku prázdnin. Od soboty 29.6. do pátku 5.7. u obce Lukov na okresní základně zvané Zikmundov.

Závěrečný táborák aneb malá skautská slavnost se uskuteční  ve čtvrtek 20. června u skautské klubovny a bude v 17 hodin zahájena prezentací fotek z uplynulého skautského roku. Společně se pak při ohni a s dobrou náladou rozloučíme se školním rokem a přivítáme letní prázdniny! Občerstvení k ohni a hudba bude zajištena. Akce se za deště nekoná.

Den Země Již podruhé budeme letos spolupořádat Den Země, který pořádá DDM Sluníčko v pondělí 22. dubna v parku u polikliniky. Akce probíhá od 15 hodin a bude připraveno spoustu zajímavých programů.

Tradiční výstup na Ivančenu v Beskydech proběhne v sobotu 20. dubna. Vzhledem k množství sněhu to bude i přes jarní počasí v Otrokovicích ryze zimní výprava. Ale skauti jsou připraveni! Podrobné informace v pozvánce.

Čištění Dřevnice a jarní brigáda proběhne o víkendu 13.-14. dubna. Sraz v sobotu ve 13:30 v klubovne kde bude probíhat její uklid.  Akce bude spojena s přespáním v klubovně. Sobotní úklid je určen starším členů, skautů a roverům. V neděli sraz na jarní úklid a čištení Dřevnice v 08:30 u klubovny platí již pro všechny. Detaily v pozvánce.  -pozvanka-

Tříkrálová vycházka Zveme vás na novoroční Tříkrálovou vycházku, která proběhne v neděli 6.1.2013 od 14 hodin. Sraz u skautské klubovny.
Čeká nás příjemná procházka do chřibských kopců, zdobení stromečku pro zvířátka a malé občerstvení.
Do setmění budeme zpátky v Otrokovicích a den zakončíme příjemným posezením ve skautské klubovně, kde se ohlédneme za uplynulým rokem 2012.
Příjemně strávené nedělní odpoledne.
. Pozvání platí pro široku veřejnost především pro všechny  skautské děti a rodiče.  


2012

Betlémské světlo, budeme předávat v sobotu  22. prosince od 16 do 18 hodin pod rozsvícenými vánočními stromy  v parku před Společenským domem a na náměstí 3. května.

Již šestý ročník noční městské hry Zlaté oči se konal v sobotu 17. listopadu v Otrokovicích. Zúčastnilo se 14 týmů čítajících  na 60 hráčů. Hra dopadla na výbornou a spokojenost byla jak na straně hráču tak na straně organizátorů.

Výprava na Zikmundov proběhne o víkendu 26.-28.10. Věnovat se budeme  společenskému chování. Připomeneme si svátek helloween a vznik ČS republiky.

Během prázdnin budou kromě tábora probíhat brigády na klubovně a drobné výlety po českých luzích a hájích, určené spíše pro dospělé skauty a skautky. Od září se program rozběhne nanovo!

Letní tábor v roce 2012  se bude konat od neděle 15.7. do pátku 27.7.  u obce Držková na skautské základně 4. střediska Zlín. Tématem celotáborové hry bude Stroj času.                    -přihláška-

Skautská slavnost, která proběhne 22. června u klubovny bude vyvrcholením oslav 100 let českého skautingu. Zároveň to bude slavnostní tečka za uplynulým skautským(školním) rokem. Čeká Vás oslava s občerstvením, prohlídka klubovny a všeno co skrývá (kroniky,apod.), prohlídka fotek různého stáří, doprovodný program v podobě vystoupení dětí z oddílů. Pozvání platí hlavně pro současné a bývalé členy, rodiče a přátele a příznivce otrokovického skautingu.

Ivančena tradiční výstup k mohyle Ivančena a na Lysou horu  se letos koná v sobotu 21.4. Akce bude přinejmenším zajímavá ve spojení s Oslavami 100let českého skautingu. Podrobné informace budou v pozvánkce a u vedoucích.

Čištění Dřevice V neděli 15. dubna proběhne Čištění Dřevnice. Sraz bude v 8:45 na náměstí 3. května před Billou. Odpoledne budeme pokračovat jarním úklidem v klubovně! Pozvání platí pro všechy,  zejména pro všechny členy oddílů!  S sebou si nezapomeňte pracovní rukavice a svačinu!

Jarní úklid klubovny  proběhne v sobotu 14. dubna. Sraz  bude ve 14 hodin v klubovně a to pro vedoucí, RR a další dobrovolníky z řad rodičů přátel a přiznivců našeho střediska. Na programu bude jarní úklid v klubovně i  kolem ní. Večer zakončíme posezním u ohně s hudbou a dobrým jídlem!  Budeme rádi když nám pomůžete! 

Skautky a světkušky se v neděli 1. dubna zúčastnili akce Aprílové Odemykání zámku Vizovice.

LANparty proběhla v klubovně z pátku na sobotu 23.března. Kluci si užili střílečky, závody a další hry.

Zimní Eliška 7.Tradiční super akce na skautské základně Eliška s pořadovým číslem 7 se konala  9.-11.března. Soutěžili jsme v dobývání severního pólu.

Tradičně jsme se účastnili skautského plesu v Napajedlích, který se konal 3. března

ZIMA jak ji neznáte proběhla v duchu netradičního závodu z pátku na sobotu 10.-11. února.

Na rok 2012 připravujeme: Oslavy 100 let českého skautingu,Tříkrálová sbírka, Bang! turnaj, Skautská tanční škola, Cestománie, Filmožrouti, Ivančena, Zimní Eliška 7, Čištení Dřevnice, Velikonoční kuře a další...


2011

Vánoční besídka se v letošním roce tak jak ji známe z předešlých let nekoná.

Betlémské světlo, jeden z moderních symbolů Vánoc, budeme rozdávat ve čtvrtek  22. prosince pod rozsvíceným vánočním stromem  v praku před Společenským domem. Jednáme ješte o rozdávání Betlémského světla na náměstí 3. května Informace budou zde na stránkách a taky na www.betlemskesvetlo.cz

Vánoční dílny a vánoční posezení v klubovně: V neděli 18. prosince bude od 9 hodin na programu tvoření nejrůznějších vánočních ozdob a výrobků, které se v odpoledních hodinách změní v přátelské posezení s rodiči a dalšími pozvanými hosty, které bude doplněné malým kulturním programem. Soutěž o nejlepší vánoční cukroví!   Víc informací v pozvánce .

GAMEparty! se konala v předvečer státního svátku 16.listopadu  v klubovně. Účast byla docela hojná, kromě nejrůznejších stolních her si dali kluci na závěr partičku pokeru.


Zlaté oči 5 Pátý ročník městské noční šifrovací hry s příběhem proběhl 11.11.2011 v ulicích Otrokovic. Zúčastnilo se deset 3-5ti členných týmů.                                                                               -web-


Na Zikmundov , na okresní skautskou základnu jsme se vydali na celostřediskovou výpravu. Víkend od 30.9. do 2.10. by zaměřený na ekologii a horolezení. Pro některé světlušky a vlčata první skautská výprava:)

2000 pokladů byl název celorepublikové náborové akce, do které jsme se zapojili 6.září. V parku jsme pro děti a jejich rodiče připravili několik aktivit,  které si mohli vyzkoušet a projít. Na konci dostali odměnu.

LETNÍ SKAUTSKÉ TÁBORY v roce 2011 pořádáme dva :
Putovní tábor v termínu 1.-9. července
-tábor je určen pro rovery a skauty.
Stanový tábor v termínu 13.-20.srpna
-tábor je určen pro vlčata, světlušky a skautky.
Více  konkrétních informací se dovíte v průběhu jara.

Rozlučka s uplynulým školním rokem se uskuteční 29.6. od 16:30 u klubovny. S sebou vemte: rodiče, špekáčky, dobrou náladu dotazy na vedoucí ohledně táborů nebo čehokoliv...bude se zpívat, opékat, kecat, veselit se, ale taky hodnotit uplynulý rok a chystat se na tábory:) Tešíme se na všechny!

Cestománie! Tak se jmenuje řada několika přednášek o nejrůznějších koutech celého světa i České Republiky. Třetí v pořadí  bude opět povídaní o Skandinávii s pořadovým číslem 2, které se chystá na pátek 10. června.
 

Svojsíkův závod, jeho základní kolo, proběhne 14. května ve Slušovicích. Za Otrokovice se ho zúčastní chlapecká hlídka ze 3. oddílu.

Ivančena Na Ivančenu a Lysou horu jsme letos vyrazili v klasickém termínu 21.-23.dubna, ale oficiální termín setkání u mohyly byl plánován až o týden později. Vyrazili jsme ve čtvrtek, v pátek navštívili Zámek ve Frýdku-Místku a v sobotu vylezli na Lysou horu a Ivančenu. Více řeknou fotky nebo článek na blogu. -pozvánka- -fotky- -blog-

Cestománie! Tak se jmenuje řada několika přednášek o nejrůznějších koutech celého světa i České Republiky. Druhé v pořadí  bylo povídaní o Skandinávii, které si připravili Medvěd s Ovečkou a John v  neděli 17. dubna. Časově to trochu nevyšlo a proto se o Skandinávii a severských státech bude muvit i příště.


Čištění dřevnice proběhlo 9. dubna spolu s jarním úklidem v klubovně. Po setkání na náměstí a rozdělení se do skupin sběr odpadku na březích Dřevnice probědl velmi rychle, takže nám zbylo více času na úklid klubovny. Co jsme nestihli v sobotu dodělali jsme v neděli tak, aby bylo v klubovně zase jako doma:)

Zimní Eliška 6. Tradiční celostředisková víkendová výprava na Elišku u Fryštáku byla letos poprve pod taktovkou roverů. Termín byl 18.-20. března. Téma bylo filmové, více řeknou fotky. -pozvánka- -fotky- -blog-


Lyžování v Dolomitech  pořádal v termínu 12.-16.března Michal Plintovič a LŠ Loxodonta. Počasí nám moc nepřálo, ale lyžovačka byla výtečná.

Skautský ples v Napajedlích se konal v sobotu 5. března. Hudba, tombola i občerstvení stalo za to. K takci i poslechu hrála skupina Madusong.

Plavání! V pátek 4.3.2011 jsme nakonec ve velmi slabé skupině (Méďa, Ivo, Klíště, Milan) vyrazili vyčvachtat se do aquaparku do Uh. Hradište. O to více jsme si to ale užili:)                                   -web-

Skautská taneční škola - soubor tří tanečních schůzek kde si zájemci z našeho střediska připomenuli kroky společenských tanců a chování. Vše bylo završeno miniPlesem, který se konal  v sobotu 26. února v klubovně. Nechybělo občerstvení, tombola, a pestrý doprovodný program, prostě vše co k plesu patří. Brzy se objeví fotky i článek na blogu.

ZIMA jak ji neznáte byla letos zase trochu jinak. V sobotu a neděli 5.-6. února jsme se museli opět obejít bez sněnu. Sobotní večer patřil hrám a nakupování potravin.  To bylo doplněné o spoustu úkolů. Ty se plnily ve skupinách, které se v neděli utkali v souteži ve vaření na ohni. Všichni se nakonec dobře najedli.               -fotky-

Skautský bál ve Vizovicích se letos konal v sobotu 29. ledna již po třetí. Na programu byla soutež s hádankou a bohatá tombola. K tanci hrála skupina WEGA.

BANG!turnaj jsme tentokrát uspořádali ve spolupráci s DDM Sluníčko. Konal se 8. ledna 2011 v DDM na trávníkách. Celkem 36 hráčů si zahrálo 36 her u šesti stolů v šesti kolech. Atmosféru dokreslovala hudba divokého západu a focení se stylovými doplňky. Členové našeho střediska se umístili napříč hráčským polem.                                                                                                 -fotky-


2010

Betlémské světlo, jeden ze symbolů Vánoc, jsme rozdávali 22. 12. pod rozsvíceným vánočním stromem  v praku před Společenským domem. Zájem byl veliký,  úspěch mělo i cukroví, punč a svařák. O tom jak jsme rozdávali radost se dovíte i v některých regionálnívh médiích.


Vánoční besídka se tradičně konala v koncertním sále společenského domu v neděli 19.prosince. Na pořadu bylo vystoupení roverů, skautů, svěštlušek a vlčat, proložené fotkami z činosti během celého roku 2010.                                      -pozvánka-

Vánoční dílny se konaly v sobotu 18. prosince ve skautské kubovně. Z rukodělěk, které byly přichystány vznikly nejen vánoční dekorace a ozdoby,které se témež všechny úspěšně prodávaly na Vánoční besídce a u Betlémského světla.


Zlaté oči 4  se letos pod názvem ZO4 2010 konaly 20.11. Akce byla nanejvýš vydařená. Přihlásilo se 7 týmů. Více informací na webu akce.                                                                                      -web-  -pozvánka- -fotky-


Hukvaldy nás letos opět přilákaly, a  proto jsme v 11 člené sestavě Žabek a roverů vyrazli o víkendu 5.-7.11. na seminář pro RR a činovníky a skautský ples. Po horších zkušenostech z posledních let jsme byli atmosférou celého víkendu příjemě překvapeni a i samotný ples jsme si náležitě užili. Více prozradí fotky.                                                                                           -fotky-

GAMEparty! se konala 26. 10. v naší klubovně. Od 16. hodin se postupně sešlo na 25 fanoušků stolních deskových her. Hráli se známe i neznáme hry. Počínaje TransAmerikou a  Carcassonne byla GAMEparty v nočních hodinách ukončena partičkou pokeru.   -pozvánka-  

Akce na Pulčinách neboli celostředisková podzimní výprava na Pulčínské skály se uskutečnila v termínu 2.-3. října                        -pozvánka- -fotky-


Dveře dokořán budou otevřeny v klubovně v pátek 10.září. Nejen že si bude moci kdokoliv prohlídnou naši klubovnu, ale od 17 hodin se budou promítat fotky z letošního tábora a dalších akcí letošního roku. Přijďte se podívat!

Od 3.do 16. července proběhl letní tábor na tábořišti  ve Vřesovicích. 3 týmy odvážních dobrodruhů heldali tajemství Dračí hory. Nakonec ho našli a odnesli domů:) Více prozradí fotky.                                                                                              -fotky-  

Evakuace klubovny, které hrozilo zatopení přoběho v pondělí 17.5. Nasledné uvedení do původního stavu naštestí nezatopené klubovny pak v pátek 21.5. Celou následující sobotu pak Žabky a roveři věnovali zpracovávání (řezání a štípání) dřeva

Plánování tábora prběhlo první víkned v květnu. Hlavní myšlenku a systém celotáborové hry jsme vymýšleli dloho do noci.


Ivančena - tradiční vzpomínková akce letos pěkně vyšla na sobotu 24. dubna. Kdo chcete pojeďte. Pro vlčata: Sraz: 5:15 na vlakovém nádraží Návrat: 19:30 opět vlakem S sebou: Jídlo a pití na celý den, pevné boty, vhodné oblečení, pláštěnku, kapesné (stačí 200,-). Na sebe kroj, nebo zelené tričko a sk. šátek. A hlavně nějaký KÁMEN:) Další info na webu akce.                            -web-

Jarní úklid, konkrétně čištění břehů Dřevnice a brigáda na klubovně proběhl 10.dubna a to velmi úspěšně. Nejen že tisková zpráva na www.otrokovice.cz vzbudila zájem médií a vyšel článel na několika Internetových servrech, ve Zlínskénm Deníku a také reportáž na kabelové televizi, ale i na klubovně jsme udělali spoustu práce a když zrovna nepřálo počasí užili jsme si spoustu zábavy. Všem zůčastněným patří velké díky.

Lesní škola PUMILIO 2009, které se Ivo, Méďa a Gonzáles účastnili byla zahájena 30.4.-3.5. horolezectvím na Držkové, následoval
11.-14.6.2009 -Morava (vodáctví) ,
31.7.-9.8.2009 - Karolinka (cyklistika, tábor)
2.-7.9.2009 - Dolomity (VHT)
12.-14.2.2010 - Karolinka (lyžování)                                         
25.-28.3.2010 - Kroměříž  (Rádcovksý kurz DRAK)                         a ukončena bude na závěrečném víkendu v Dolní Bečvě.
-pozvánka- -web- -fotky-

BANG! turnaj se uskutečnil  21.března od 9 hod. ve skautské klubovně. Soupeřilo celkem 28 hráču, z nich třetina byla z RK Skřítek.Ti také Obsadili 1. (Honza) a 3.(Žralok) místo. Na 2. místě reprezentoval Méďa.                                                           -pozvánka- -fotky-

Zimní Eliška 5 Již po páté jsme strávily víkend 26.-28.2. na Elišce. Letos jsme se opět sněhu nedočkali, ale alespoň počasí vyšlo. Více napoví fotky.                                                             -pozvánka-  -fotky-

Skautský ples v Napajedlích se konal v sobotu 20.února.Tombola byla bohatá a atmosféra plesová. Příjemně jsme se bavili.                                                                                   -web-

Zima jak ji neznáte letos opravdu tak jak ji neznáte.  19.-20.únoa jsme chtěli v indiánském duchu mít páteční večer spaní v týpí a v sobotu vaření oběda.Pršelo, takže počasí nám to bohužel pokazilo. Týpí jsme nepostavili a vaření taky neproběhlo. Jinak se ale akce podařila.

Skautský ples ve Vizovicích byl 30.ledna. Tombla stála za to a hudba jakbysmet. Zkrátka skautský ples jak má být. Pochvalu musí dostat Haroldův guláš;)


Lyžovat na Rusavujsme jeli v pátek 15.ledna. Někteří poprvé:) Večerní lyžován jsme si pěkně užili.


2009

Vánoční schůzka vedoucích byla ve středu 23.12. v klubovně. Proběhla i tradiční ochutnákvka cukroví a pouštení lodiček. Nechybělo ani rozdávání dárečků. Vánoce jak mají být :)

Betlémské světlo přijelo do Otrokovic v sobotu 19.12. vlakem R805 v 10:12. V pondělí 21.12. od 16 do 19 hodin jsme jej rozdávali v parku před Společenským domem.  Všechny informace o tomto novodobém symbolu Vánoc si můžete přečíst na webu.                                                                                      -web-


Skautská Vánoční Besídka se letos uskutečnila v neděli 20. prosince od 17 hodin jako obvykle v koncertním sále Společenského domu na Baťově. Akce se vydařila všichni odcházeli spokojení.Mrkněte an fotky.                                      -pozvánka-


Vánoční dílny byly v klubovně v sobotu 19.12. od 9 hodin ráno. Vyráběli se přáníčka, cukroví a zdobili se perníčky. Všechno se pak použilo na Vánoční Besídce. Zároveň proběhla generálka na besídku a poslední přípravy.


Zlaté oči 3 letos proběhli v duch hledání velkého mafiánského šéfa. Jak to probíhalo se podívejte na web akce.                                      -web-

Hukvaldy letos patří spíš do kategorie NEBUDE. Kombinace sestavy, programu a zkušeností z posledního ročníku zapřičinila, že letos už do Hukvald na seminář a ples nejedem.

Na brigádku do Dolní Bečvy na Hlaďovku jsme se vydali 7.a 8.11. Pomoct s odklízením stromů které, poničili říjnové přívaly sněnu. dobrá parta zajistila krome dobré práce i dobrou zábavu.


28. října proběhlo setkání u příležitosti státního svátku vzniku Československého státu a zároveň skaládání slibu několika skautů.  Slavnostní oheň vzplál v 17 hodin.


Celostředisková pozdinmí výprava na Hlaďovku  v Dolní Bečvě se rázem změnila na zimní když na víkend 16.-18.10.(!) napadlo v Beskydech 40 cm sněhu. Zde jsme pátrali po Ruském zlatu Generála Hlaďa. Našlo se a vyměnilo. Hlavně jsme si ale užili spoustu srandy.                                                                                -fotky-

Pravá roverská výprava se konala 2.-4.9. Účast teda byla mizerná ale akce vydařená. Trasa byla Šumperk-Rabštejn-Rýmařov. Na Rabštejně jsme zalozili na skalách a přenocovali.

Zářijové setkání současných a bývalých skautů se konalo 18.9. u klubovny. Společně jsme zavzpomínali  a popovídali  na téma "Otrokovický skauting". Promítli jsme fotky z posledních 5 let fungování střediska a poté podiskutovali a zavzpomínali nad fotkama u ohně. Nechybělo občerstvení a špekáčky. Účast byla malá, ale dostatečne uspokojující.

V pátek 11.9. jsme zahájili skautský rok promítáním fotek z tábora.


Generální úklid klubovny byl  poslední srpnový víkend (28.-29.8.). Bylo nás dost na to abychom v pátek naplánovali několik akcí do konce roku a v sobotu uklidili celou klubovnu. Stihli jsme si i povykládat zážitky z prázdnin. Díky všem za odvedenou práci!

O prázdninách bude nejen tábor, ale spousta dalších věcí. Proběhne narozeninová oslava, hlavní část Východomoravské Lesní Školy, brigáda na klubovně, a odstartuje nábor. Více si přečtěte na blogu. Důležité informace se k vám dostanou emailem nebo budu vyvěšeny zde.
-blog-

Letní tábor 2009byl nedaleko obce Držková. Termín tábora byl 12.-24.7.2009 K dispozici je zpětně přihláška a na fotkách se pracuje. Možná se povede i kronika.
-přihláška-

KAPKA 2009 proběhla o víkendu12.-14.6.. Letos ji měli pod palcem samotní Roveři a na 2 benzínkách vybrali dohromady 5315,-Kč, není to závratná suma ale snaha byla.
-web- -blog-

Svojsíkův závod se poprvé v historii konal v Otrokovicích.Termín byl stanoven na 16.5. Bulo to náročné, ale akce se výborně vydařila.
-pozvánka- -web- -výsledky-

Ivančena se letos konala v sobotu 25.4. Vydali se na ni jen roveři spolu s Johnem. A podle všeho se akce vydařila. Možná bude i nějaká fotka.
-blog-

Čištění Dřevnice Současně se zlínskými středisky jsme 4. dubna čistili břehy řeky Dřevice v úseky kde protéká Otrokovicemi. Začátek byl v 9:00 na náměstí před Billou. Po skončení následoval jarní úklid klubovny. Účast byla sice velmi tragická, ale zvládli jsme toho dost.
-pozvánka-

Turnaj v BANG!u se uskutečnil v neděli 29.3.2009 od 9:30 v naší klubovně. Počet účastníků byl 22. Účastnický poplatek byl symbolických pět kaček a byl zajištěn i oběd. Turnaj trval do odpoledních hodin (asi 17:00hod) a vítěz Tomáš Nádeníček byl sladce odměněn, nejen dortem.

Skautský ples v Napajedlích byl 14. března. Lístky jsme měli pro toho kdo si je objednával;)
-pozvánka-

Kalafuna je exkluzivní roverská hra pod taktovkou Napajedelských skautů. Proběhla o víkendu na přelomu února března. 27.2.-1.3.
-web- -fotky- -blog-

Zimní Eliška 4 -oblíbená zimní akce na Elišce byla opět bohužel bez sněhu. V termínu 6.-8.2. jsme si zahrály na francouzskou Pevnost Boyard a hezky nám k tomu svítilo sluníčko:)
-pozvánka- -fotky- -blog-

ZIMA jak ji neznáte proběhla v sobotu 24. ledna roku 2009. V 9.00 jsme se sešli u moravní lávky abychom se na Žlutavském kopci utkali ve vaření na ohni. Nebylo to na sněhu a ani jsme nejezdili na zimních strojích. Počasí bylo velmi jarní.
-pozvánka- -fotky-


2008

Betlémské světlo - přijelo v sobotu 20.12. vlakem na nádraží ČD. V pondělí 22.12. od 16 do 18 hodin jsme jej rozdávali v parku před Společenským domem. Fotky z rozdávaní zde . Všechny informace o tomto novodobém symbolu Vánoc si můžete přečíst na www.betlemske-svetlo.cz

Vánoční besídka, která se již tradičně bude konat v koncertním sále Společenského domu, proběhne v pátek 19. prosince od 18 hodin. Zveme všechny rodiče, přátele, kamarády a příznivce skautingu!
Letos bude zase o kousek lepší..

Vánoční dílny v klubovně budou mít světlušky a skautky v sobotu 6. a v neděli 7. prosince. Kdo se chce přidat ať přijde, místa a práce je dost:)

Mikuláš, anděl, Lucie a spousta čertů, ti všichni budu na Mikulášském průvodu na Žlutavách. V pátek 5. prosince.

Zlaté oči 2- městská noční šifrovací hra s příběhem proběhla 14. listopadu v ulicích Otrokovic. Více informací a fotky na webu zlateoci.wz.cz

Hukvaldy, které proběhly o víkendu 7.-9. listopadu byly o kousek lepší než loni, ale Šmydliboys v novém složení zklamali na celé čáře. A podle ohlasů dlouholetých účastníků akce upadá.

Od 17. do 19. října se uskutečnila podzimní celostředisková výprava na okresní základnu Zikmundov nedaleko Lukova. Trochu jsme se provětrali trochu promrzli a zahráli parádní ekohry.

ZVaS - celostátní kolo
Naše Vlčata reprezentovali Zlínský kraj na celostátním kole závodů vlčat a světlušek, které se konalo 26.-28.9. v Olomouci-Radíkově. Umístili se na posledním místě, ale i tak odvedli dobrý výkon, když se dostali až na celostátní kolo. Přečtěte si jaký byl vzestup a pád Otrokovických vlčat na blogu.

Den otevřených dveří společně s promítáním fotek proběhl ve čtvrtek 4. září v klubovně. Účast byla velmi slabá z řad dětí i rodičů. Z veřejnosti nepřišel i přes plakáty nikdo.

DIVOKÝM ZÁPADEM Tábor Vřesovice 2008 29.6.-11.7.2008Tábor opravdu vydařený. Máme spoustu krásných fotek, které všichni dostanou na požádání na DVD. Ochutnávka fotek zde. Jaké to bylo se dočtete na blogu.

KAPKA 2008 - humanitární sbírková akce která proběhla na benzínkách po celé ČR. 20.-22.6. Více o akci na skaut.cz/kapka u nás v Otrokovicích jsme vybrali na 2 benzínkách celkem 10246,-kč

Táboreček - tábor nanečisto. Jak to bude na táboře si vyzkoušeli hlavně úplní nováčci. Zároveň nás Táboreček dostal do celotáborové hry... Akce se konala 13.-15.6. u klubovny.

V sobotu 7.6. proběhlo v Přílepech u Holešova krajské kolo Zavodů Vlčat a Světlušek. Naše vlčata se umístila na 1. místě a tím pádem jako jediní postupují do celostátního kola, které se uskuteční v září. Mrkněte na fotky .

Od 5. do 7. června byly skautky na extra výpravě v Liberci. Co na ní bylo tak extra se brzo dozvíte v článku na blogu..

V sobotu 17.5. proběhlo v Pozlovicích základní - okresní kolo Zavodů Vlčat a Světlušek. Naše vlčata se umístila na 2. místě! Více v článku na blogu. Mrkněte na fotky.

V sobotu 3.5. jely skautky na výpravu do Jeseníků. Jak to dopadlo čtete na blogu.

Letošní prvomájová pouť byla ve znamení čekání na déšť. Protože se nám z minulých let neosvedčilo šaškování kolem lan a chůd, rozhodli jsme se dát do parku jen podsadu oblepenou plakáty a letáky. Nechali jsme ji bez dohledu a šli si užívat poutě jako ostatní. Efekt to mělo přinejmenším stejný... :)

Tradiční vzpomínková akce Ivančena se letos konala v celorepublikovém měřítku. Skauti z celé ČR se v sobotu 26. dubna sešli u mohyly Ivančena, kde zavzpomínali na skauty padlé ve 2. sv. válce. Celý článek na blogu. Více informací o mohyle.Mrkněte na fotky.

24. dubna na svátek svatého Jiří skauti ven v kroji míří! Mířili jsme jen 4. Dali jsme si zmrzlinu a pokračovali do klubovny.

5.4. jsme zároveň se skauty z Malenovic a ze Zlína čistili břehy řeky Dřevnice. Akce byla letos s velmi malou účastí. Očistili jsme proto jen část úseku, aby nám zbyl čas i ke klubovně. Úklidem kolem klubovny jsme potom odstartovali jarní sezónu. Večer jsme akci zakončili táborákem. Roveři to pak táhli až do rána na LANce ve velké klubovně.

V pátek 14.3. začala po roční odmlce již třetí Zimní Eliška. Tentrokrát jako výcvikový kurz na záchranu planety. Počasí bylo i přes název více než jarní, takže se víkend parádně vydařil..Mrkněte na fotky.

12. března se i naše děvčata zapojily do celostatní sbírky Pomozte dětem!.. Prodejem vlastnoručně vyrobených kuřátek navýšily částku za skauty o 2500,- peněz.

O víkendech 22.-24.2. a 7.-9.3. se Linda a Jifík účatnili napřed kurzu a pak Čekatelských zkoušek. A úspěšně. Gratulujeme;)

1. březnajsme se nejen kulturně vyřádili na 2. skautském plese v Napalejdlích, vydařený ples můžete shlédnout na fotkách.

Jediná únorová akce Kalafuna 3 byla o víkendu 8.-10.2. Tradičně netradiční roverský závod stál opravdu za to.Ostatně přesvědčte se sami - fotky.

6. ledna 2008 jsme se vydali na Tříkrálový pochod, byla to ale jen malá procházka přes kopec, protože nás nebylo moc a navíc bylo pěkne hnusně.

5. ledna 2008 jsme se zapojili do celostátní Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita. Našim úkolem nebylo vybrat peníze, ale udělat radost všem lidem v Otrokovicích a to se mám povedlo!


2007

22.12. jsme roznášeli Betlémské světlo, novodobý symbol Vánoc. Světlo, které přináší klid a pohodu do našich domovů. Ten den večer se v klubovně konala roverská Vánoční schůzka..

21.12. Skautská vánoční besídka(akademie) proběhla již podruhé v Koncertním sále na Společnenském domě. Se svým programem vystoupily všechny oddíly včetně roverů.

7.12. byl tradiční Mikulášský průvod na Žlutavách. Mikuláš, anděl, Lucie a spousta čertů..

1.prosince jsme pořádali Okresní volební sněm. Prostory nám poskytla Otrokovická beseda. Sněmu se zúčastnilo 76% delegátů. Do vedení byli zvoleni Shewe(Jarmila Snášelová) a Astr (Antonín Strnad)

17.listopadu (na státní svátek) u klubovny skládalo šest nováčků skautský slib. Oheň důležitě plápolal a sníh se v jeho světle stříbrně třpytil. Sice nám skoro umrzly uši, ale i tak to byl nanejvýš slavnostní večer :o)

Ve dnech 9. - 11.11. jsme se vydali - už tradičně - na skautský seminář do Hukvald. Vyslechli jsme si tři přednášky, tu čtvrtou jsme obětovali ve prospěch procházky, během které Liška líbala lišku a vůbec jsme si užili hodně srandy :o) Večer byl ples... hudba trochu pokulhávala, ale i tak jsme si to užili.

2.listopadu proběhla noční městská hra Zlatý oči. James Bonz, vakcína proti zákeřné nemoci, temné uličky s agenty... mrkněte na webové stránky!!!

Dne 19.10. proběhl střediskový volební sněm. Do vedení střediska byli opět zvoleni Medvěd (Petr Foltýn) a jako jeho zástupkyně Liška (Zuzka Kadlčáková). Gratulujeme :o)

5. a 6. října se konal v Napajedlích Memoriál Jerry Hodného kde se naše družstva umístila podle očekávání dobře.

V sobotu 15. září se uskutečnil na brumovském hradě druhý ročník akce s názvem „Strašidelné historky hradu brumovského aneb přijďte si nadělat do gatí“.Přišli jsme...

4. září jsme se jako každý rok sešli u fotek z tábora. Letos naši trpělivost opět vyzkošela technika,ale nakones jsme se dočkali fotek ve formě videí. Zároveň jsme přivítali několik nováčků v naší, po prázdninách zase o něco lepší, klubovně.

Od 31.8. do 2.9. Jeli roveři poznávat krásy Jeseníků, trochu jim to ovšem kazilo počasí. Přesto se vydali z Rýmařova přes Alfrédku, Jelení studánku, Petrovy kameny, Ovčárnu, Praděd, Barborku, Bílou Opavu, Karlovu studánku, Hvězdu až do seníku v prostřed lesa, který se stal jejich nocležištěm.

Od 1.srpna se začalo počítat druhé století skautingu

29.6. nám na letním táboře začala Cesta kolem světa. Naše putování vedlo po stopách Alexandra Záhorovského přes skandinávii, Čínu, Japonsko, Austrálii, J. Ameriku, S. Ameriku, Afriku a Itálii. Každý den jsme se ocitali v jiné zemi a vyzkoušeli s i místní jídla a řeči. Více řeknou fotky.

KAPKA: Stejně jako tisíce dalších skautů vydali jsme se i my od pátku 15.6. do neděle 17.6. vybírat penízky pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně. Bohužel z pěti blízkých čerpacích stanic jsme byli vítáni jenom v jedné - v Benzině v Otrokovicích na Baťově, na ostatních nás nechtěli z důvodů podivných a podivnějších. Během tří dnů jsme většinou v počtu 3-5 lidí vítali všechna přijíždějící auta se slovy: "Dobrý den, my jsme otrokovičtí skauti a celý tento víkend probíhá akce Kapka... za pár drobných do kasičky vám nablýskáme přední sklo..." Někteří lidé jen bručeli, pár jich dokonce ani neodpovědělo, někteří nám ale dali mnohem víc než pár drobných, jedna paní dokonce s konstatováním, že ona sama kostní dřeň dostala. Umyli jsme spoustu skel, snědli spoustu zmrzliny a dneska na úřadě jsme po odpečetění kasičky zjistili, že jsme taky vybrali spoustu peněz - skoro 10 tisíc. Všem ochotným lidem, ať už skautům, kteří nestrávili víkend u vody, ale na benzínkách, nebo řidičům, kteří obětovali pár korun do naší kasy, patří velký dík.fotky

12.5. se na okresním kole Svojsíkova závodu skauti umístili na 9. místě na skautky o něco lépe na 8. místě.

1.máje jsme se na pouti opět ukazovali veřejnosti. Letos i s bonusem v podobě roznášení letáků které jsme okoukali v Praze:) Lidí bylo dost a tepla moc ne, 13°C je na 1. květen docela málo.

Objevte svět.... akce, která se konala o víkendu 20.-22.4. v Praze byla zahájením letošních oslav 100 let skautingu a my jsme se toho účastnili. Akce to byla velmi, velmi povedená, o čemž napovídají fotky.

V sobotu 14.4. jsme se pustili do čištení řeky Dřevnice, která teče přes naše město! Šlo to vcelku rychle, takže jsme měli více času na jarní úlkid kolem klubovny. Práce šla od ruky a proto jsme si večer na prvním letošním ohni opekli klobásku, mňam:)

Ve sbírce Pomozte dětem!, která v Otrokovicích proběhla v pátek 30.3. jsme pro "Kuře" vybrali kolem 8 tisíc korun. Děkujeme.

Druhý ročník mírně netradičního závodu nejen pro skauty ZIMA jak ji neznáte pokazil déšt a čáru přes rozpočet udělal i malý počet účastníků. Konal se v sobotu 3.3.2007

Letošní druhý ročník závodu KALAFUNA, který se konal 23.2. - 25.2.2007 byl trochu jiný než ten loňský. V roli upírů jsme se vydali na Svatou vodu pro polsední ingredienci do lektvaru, který z nás měl udělat lidi. Kromě toho jsme měli další úkoly, které jsme museli do rozednění splnit. Vše jsme museli fotit.

6.ledna jsme se opět zapojili do Tříkrálové sbírky pořádané Charitou. Celkem šest našich skupinek vybralo přes třicet tisíc, celkově se pak v Otrokovicích a přilehlých obcích vybralo přes půl miliónu korun.


2006

Silvestrovský pochod 2006 byl hodně zajímavý. Nejen, že nebylo tolik sněhu, abychom se mohli vyřádit jako loni, ale i trasa byla velmi improvizovaná. Taky jsme byli svědky autonehody, jenže ta se odehrála na druhém břehu Moravy, podél které jsme šli, takže jediné co jsme mohli udělat bylo zavolat RZS! A k tomu všemu jestě foukal velmi silný a studený vítr. Ale jinak dobrá akce:)

17.12. 2006 ve 12:00 k nám přijelo Betlémské světlo. Na faře nám nikdo neotvíral, a protože byla neděle bylo všude zavřeno tak jsme jej zanesli kromě známých a příbuzních jen na Charitu.

15.12., se jako tradičně uskutečnila Skautská Vánoční Besídka. Letos jsme po dlouhé době vyměnili prostory naší klubovny, která svou kapacitou již nedostačovala za Koncertní sál na Společenském domě. Besídka měla velký úspěch a spokojení byli všichni pořádající i účinující:)

V pátek 8.12. byl opět tradiční Mikulášský průvod na Žlutavě.

18.11. Trojce roverů se vypravila na Ploštinu, na malý celodenní výlet.

Víkend 10.-12.11. opět patřil semináři a plesu v Hukvaldech.

18.10. od 17 hodin v klubovně probíhala PC session. Malé povídání o hardwaru a softwaru.

Méďa, Zuzka, Pivo a Gonzáles o víkendu 13.-15.10. ukončili VMLK(Východomoravský Lesní Kurz) a složili Vůdcovské zkoušky.

Společně se zlínskými skauty jsme 11. a 12. 10. pořádali sbírku Postavme školu v Africe. Nedá se říct jestli byla úspěšná, ale dohromady jsme vybrali asi 22 000,-kč

Memoriál Jerry Hodného v Napajedlích se konal 7.a 8. 10. Byl pro nás úspěšný, naše skautky skončily na 3. a 7. místě. Gratulujeme!

Ztraceni na Pulčinách.Tak se jmenovala poslední velká středisková výprava v tomto roce. Byla od soboty 30.9. od neděle 1.10. Jaké to je když se ztratíte jsme si vyzkoušeli na Pulčinských skalách.

Sobotní dopoledne 23.září patřilo kolům. U klubovny se totiž konala akce Na kole, na kole! Přišlo kolem 20 dětí a kromě závodu jízdy zručnosti byly na programu další hry a taky povídání o opravě kola, o dopravních předpisech a o výletrch na kole.Fotky budou co nevidět...

První týden v srpnu se 4 roveři zúčastnili letní části Vůdcovského lesního kurzku Kvítek v Karolince více...

Prázdniny:
Po rozsáhlé debatě jsme zrušili tábor, který měl být v Nedašově. Jako náhradu si každý oddíl zajistil vlastní program.
Skauti vyrazili 1.7. na sedm dní na putovní tábor do Beskyd, Skautky s vlčaty jeli 10.7. na týden do Rychlebských hor do srubu. Světlušky vyrazily na táborovu základnu k Brnu.


Od pátku do neděle, tedy 16.-18. června se uskutečnila humanitární sbírka Kapka 2006.Na 2 benzínových pumpách jsme vybrali dohromady 7829.- Kč Celkem se vystřídalo 18 lidí. Informace o celostátních výsledcích najdete na www.skaut.cz/kapka

V sobutu 22.4. jsme se opět vydali uctít památku padlým skautům položením kamene na mohylu Ivančena. Krásné počasí, spousta lidí, ještě více sněhu, to vše nás provázelo celou sobotu. Protože jeli i ti nejmenší, tedy vlčata i světlušky měli jsme s polečeně se skauty ze Zlína vlastí autobuse. Jako vždy jsme návrat nějak nepropočítali a autobus musel na část naší skupiny půl hodiny čekat. Celkově to ale byla super akce! A všem (těm mlasdším), kteří vystoupali na Lysou Horu paří velký obdiv!

Zuzka-Liška, Medvěd, Bubu a Gonzales se 31.3.-2.4. zůčastnili provní, janí, části VLK Kvítek, který pořádá VmLŠ v Modré u velehradu. Skvělá parta lidí značí že letní část, která bude v Karolikce bude senzační!

Tradiční Jarní otevírání a čištění lesních chodníčků proběhlo letos až 25.března a v lese byl pořád ještě sníh. Vzhledem k tomu a k počasí jmse se vrhnuli jen na cestu kolem studánky.Ale i tak jsme nasbírali valku kupu odpadků. I když jsme chodníčky neotevřeli protože do jara bylo ješte daleko tak svůj úkol jsme splnili.

17.-19. března jsme se účastnili RVZky - Regionální výměna zkušeností ( www.rvz2006.essko.cz ) ve Valašském Meziříčí. Vyzkoušeli jsme si malování na kemeny, zdobení triček, lezení po horostěně, jak se vyrábí gelové svíčky, jak se chytá James Bonz, zjistili jsme jak se plánuje činnost oddílu, jak se dělá celotáborová hra, jaké jsou dnešní dětí, jaké si vybrat správné outdoorové oblečení a výbavu a spoustu dalších věcí! Mimo to jsme trávili volný čas v čajovně a v barovně.

V sobotu 18.února jsme pro děti zorganizovali netradiční závod zimní krajinou nazvaný příznačně Zima jak ji neznáte. Celkem se soutěže zúčastnilo pět družstev, převážnou většinu závodníků tvořili skauti, ale našli se i neskauti, kteří si nakonec odnesli cenu za první místo. Počasí bylo ten den skoro jarní, děti unavené , vedoucí spokojení…

Poslední lednový víkend (27.-29.ledna) se konala v pořadí druhá velká středisková výprava na Elišku byla tentokrát zaměřena čistě na zimní radovánky. Vyvrcholením byla "Rallye kastrol".

Víkend 20.-22.ledna patřil roverskému závodu: "Mise Kalafuna" v Napajedlích. Sešli se tu roverské kmeny i ze Zlína, Napajedel a Olomouce. Našim úkolem bylo...radši se podívej na fotky.

v sobotu 7. ledna Jsme se zapojili do celostátní akce Třírálová sbírka, kterou pořádá Charita. Našich pět skupinek vykoledovalo dohromady 25 033,50 Kč a v Otrokovicích se vykoledovalo 246 599 Kč.O to ale nešlo. Našim úkolem bylo udělat radost všem lidem v Otrokovicích a to se mám povedlo!


2005

Na Silvestra, tedy 31.12. jsme měli naplánovaný pochod na 10-15 km. Jenomže napadlo tolik sněhu že se dalo jít jen po silnici. Využily jsme toho a ze silvestrovského pochdu se stalo silvestrovské házení do sněhu. 4 kilometrová cesta na Bělov na Žlutavy a zpět do Otrokovic nám tedy trvala něco přes tři hodiny a domů jsme se vraceli jako sněhuláci. Takže jsme si užili jak se patří:)

Trdiční Vánoční besídka se letos konala 22.prosince. K načemu překvapení jsme se doslova mačkali v naší největší klubovně, protože přišlo nečekaně mnoho rodičů a hostů. Za což jsme byli velmi rádi. Besídka byla velmi vydařená!

V 9:27 přijel 17.prosince rychlík z Brna a přivezl Betlémské světlo. To jsme pak roznášeli po Otrokovických rodinách a institucích jako Je kostel, Charita, hasiči, atd..

10.Prosince vyšlo první číslo střediskového časopisu "Skautský zpravodaj"

V předvečer svátku sv.Mikuláše, 5.prosince Skautky chodily po městě ála čert, anděl a mikuláš.

Z noci 2. na 3. prosince skauti spali v klubovně.

V pátek 2.prosince jsme byli prokátzat odvahu na Mikulášském průvodu na Žlutavě

V den doje za svobodu a demokracii tj. 17. listopadu se skautky vypravily do městského útulku ve Zlíně. A i světlušy vyrazily do Zlína, ale ty se šly prolézat na dětské hřiště na tlustou horu a taky si zašli do muzea.

Víkend 11. až 13. listopadu opět patřil skautskému semináři v Hukvaldech. Roveři si užili nejen přednášky a doprovodný program, ale i ples, tentokrát 11.ročník!

5.listopadu skautky přespali v klubovně, ale ještě předtím si udělali guláš v kotliku na ohništi a taky hrabali listí kolem klubovny.

Roveři si prodlužili prodlužený víkend 27.-30. října a vydali se ke Gonzalesovi na chatu do Velkých Karlovic. Pomohli Gonzalesovi nachystat dřevo na zimu a pak se vydali na výlet po hřebeni z Karolinky přes Soláň a Třeštík zpět do Karlovic.

O víkendu 21.-23. října se na chatě Kopná na Podkopné lhotě vystřídali kluci a holky. Vlčata a skauti dozazily v pátek a v sobotu se se skautkama a se světluzškama vystřídali. A aby ani roveři nepřišli zkrátka, nachystali v sobotu v noci holkám stezku odvahy. Ty samozřejmě nic netušily a do teď si jen myslí kdo to mohl být.

Pár dní na to tj. 28.září. v den české státnosti se skautky vydaly busem do Kroměříže a odtud podél Moravy pěšky zpátky do Otrokovice.

Protože se nám na táboře nepodařilo uskutečnit spaní na Lukově tak jsme si to vynahradili z 23. na 24. září. Prošli jsme se, opekli špekáčky, zahráli noční hru a šli spát. Někteří pod stan, někteří pod širák. Byli s náma i první nováčci, tak jsme je trochu ozkoušeli:)

Od 8. do 19. srpna jsme tábořily, tedy přesněji řečeno měli jsme tábor na Elišce. To je skautská základna nedaleko Fryštáku. Dobývali jsme hrad Lukov a šlo nám samozřejmě o poklad, který se skrýval za několika indiciemi.

V týdnu od 26.6. do 3.7. jsme vyrazili do Vysokých Tater pomáhat při obnově po kalamitě která postihla Tatry v listopadu 2004. Spolu s dalšími dobrovolníky i ze zahraničí jsme uklízeli v okolí Tatranské lomnice.

Na prvního máje jsme se opět jako středisko předváděli na Májové pouti. Stejně jako loni jsme napnuli lana, postavily podsadu a letos jsme navíc postavily tee-pee a další maličkosti. Veřejnosti jsme se představovali jak to šlo, ale moc to na ni nepůsobilo...

O víkendu 17.-19. června jsme se zúčastnili celostátní akce Kapka 2005, která spočívala v tom, že jsme řidičům na benzinkách za přispění do kasičky pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně umývali okna.

V sobotu 23.dubna jsme se stejně jako stovky dalších skautů nejen z ČR vydali položit kámen na kamemennou mohylu Ivančenu. Tradičně jsme taky pokořily nejvyšší vrchol Beskyd - Lysou horu (1324m n.m.).

15.- 17. dubna Se roveři vydali hledat tzv. Komínský poklad který byl kdysi ukryt na komínských skalách. Byla to po dlouhé době jejich samostatná výprava.

19. března jsme otevřeli chodníčky a lesní cestičky. Při té příležitosti jsme stejně jako každý rok na jaře sbírali odpadky kolem cest na Žlutavy. Roveři zároveň udělali prořez stromů kolem klkubovny.

26. února jsme se předvedli veřejnosti v rámci akce ZIMA jak ji neznáte. Byly připravehy hry a soutěže na sněhu i bez sněhu. V klubovně se tvořilo a vyrábělo a na Žlutavském kopci se uskutečnil závod na čemkoli aneb "zimní frístajl".

< 13. února se roveři vydali okusit vodu ve zlínských lázních. Vyzkošeli si plavání, skoky do vody i potápění.

O víkendu 4. - 6. února jsme si v indiánském stylu užily velkou zimní výpravu na Elišku. Zárověn jsem ji podrobily obvyklému předtáborovému testu. Je to totiž jedna z variant letního tábora.

22. ledna si skautky udělaly výlet do Vizovických vrchů a světlušky navštívily městské lázně Zlín.

V neděli 2. ledna 2005 jsme vyrazily na novoroční pochod. Trasa byla Otrokovice > Napajedla > Žlutava > Otrokovice.

2004

22. prosince 2004 jsme roznášeli Betlémské dvětlo. Když nepřijelo vlakem k nám, jak mělo, tak jsme musely my za ním. Do Přerova.

17. prosince se konala tradiční "Vánoční besídka". Fotili jsme koledy, básničky, soutěže, divadla,...

V sobotu 4. prosince většina Roverů úspěšně složila Čekatelskou zkoušku.

17. listopadu se vlčata a světlušky vydali i přes nepřízeň počasí na Svatou vodu. Kromě jiného viděli taky spoustu mloků.

Víkend 12.-14. listopadu patřil skautskému semináři v Hukvaldech. Roveři se nejen vzdělávali na přednáškách, ale také protáhli kostru na jubijejním 10. skautském plese.

28. října jsme oslavily Den vzniku samostatného Československa výstupem na nejvyšší kopec Chřibů a byly svědky otevření rozhledny.

Skautky a světlušky se 11.žáří sešly na výpravě na Trávníček, což je malá chajda. Nespaly v ní, ale u ní. Prostě zkoušely jak jim to jde pod stanem.

První pátek v září, tj. 3.září jsme se sešli na střediskové akci "Vzpomínka na Dynčák". Vzpomínali jsme na tábor, prohlíželi fotky a četli "Táborový Deník".

Koncem prázdnin, tedy přesně od 20. do 22. srpna se Roveři vydali prozkoumat krásy Jeseníků. Sobotní 35km výlet na Praděd zkazil jen vytrvalý děšť.

Od 1. do 11. července jsme tábořily na Dynčáku. Tábořiště, které jsme měli půjčené od vsetíňáků leží za Velkýmí Karlovicemi - Léskové. Ze začátku to vypadalo hrozně, ale pak bylo vše jak má být! Máme taky spoustu fotek.

12.června se Roveři vydali prozkoumat zříceninu hradu Helfštýn. Počasí se vydařilo a prohlídka byla taky super, škoda jen, že jsme neměly foťák.

15.května se část směčky vlčat vydala na Brdo - nejvyšší vrcol Chříbů (587m n.m.). Zrovna tam měli "slet" sokoli, tak jsme se vyvezli na vrchol rozestavěné rozhledny.

1.května jsme měli na pouti před Společenským domem taky svoje místečko, ukazovali jsme se naší veřejnosti. Podsada a stan ukázali, kde bydlíme na táborech a výpravách, lanová dráha přitáhla mnoho dětí, a malý pětiboj se taky ujal...

V sobotu 21.března jsme přivítali jaro a velkým klíčem otevřeli lesní cestičky a chodníčky, zároveň jsme se věnovali sbírání odpadků kolem cesty na kopec Trestný a ke studánce.

20.února 2004 jsme se sešli při zimním spaní v tee-pee (resp. v klubovně). Na sněhu jsme postavili "tee-pee-čko" a po dlouhém rozhodování jsme nakonec přespali v klubovně, protože v "tee-pee-čku" byla docela kosa.


2003 - 2020 © Junák- český skaut , středisko Josefa Šivela Otrokovice, z. s. 724.08 otrokovice@skaut.cz Aktualizace: 25.3.2019 Administrace


KAMARÁDI . PŘÍRODA . DOBRODRUŽSTVÍ . CHARAKTER


Naši činnost podporuje Město Otrokovice